VÝROČNÍ OHEŇ K.O. PODBĚL

FOTKY

DUBNOVÁ BRIGÁDA

  Opět je tu jedna z mnohých brigádiček k zvelebování našeho kempu. Po delší době se scházíme u Rosti v šenku, kde kromě debužírování a hudební produkce, vzpomínáme na Dopiho a Kyklopa, kteří odešli na svůj poslední vandr.
  Celá sobota je zasvěcena stavbě nového baru, který odděluje kuchyňský kout od celého prostoru. Velký dík hlavně Kryštofovi, byl to jeho nápad a vše připravil ve své dílničce a i zkompletoval na místě. K ruce měl partu pomocníků. Taky jsme nadělali nějaké dřevo a usadili opravené salooní dvířka pod lávkou. O naše žaludky se staral Smejda a Jiřkou a dezert ke kávě dovezla Gréta. No a večer jsme se u krbu kochali, jak se dílo podařilo. 


VELIKONOCE

  Blíží se velikonoční svátky a protože je Pštrosák s rodinou nedrží, každoročně se o velikonocích přesouvají na srub. Letos je tam navštívilo i pár kamarádů. Jako první přijíždí Martinka s Kuldou, po nich Jitka s Mladotrampem. Ještě dorazila Siska s Tomášem a dětmi, k večeru přijel Smejda. Někteří šli na procházku, někdo zůstal na fleku. Večer se scházíme u táboráku, máme pivko a něco na zub. Postupně jdeme na kutě.
  V sobotu odjíždí Martinka a Smejda. Dopoledne se věnujeme pletení pomlázek. Po obědě odchází Jitka s Víťou na špacír a zbytek se jde projít do Hynkova a zpět. Večer opět zasedáme k ohýnku.
  Na velikonoční neděli odjíždí Kulda a odpoledne Siska s rodinkou. Pštrosák, Radúza a Páťa jedou do Třebíče na kávu. Zpět na boudu se vrací i s Jíťou a Mladotrampem. V pondělí se všichni vrací do civilizace.

SÁZENÍ STROMKŮ HBC

  5.dubna se ve Zhoři v hospůdce u Vítků schází HBC a kamarádi, kteří jako každý rok přijíždí pomoci se sázením stromků na Vysočině.
  V sobotu ráno vyrážíme kousek za vesnici , kde pokračujeme hned vedle stromků, které jsme zasadili vloni. Letos za krásného jarního počasí se vrháme k sázení smrčků a do vlhkých míst pak olší. Všude skvělá nálada a skvělá parta kamarádů- letos s mezinárodní účastí kamaráda z Indie a Brazílie-pod dohledem hajného Pavla to zvládla v dobrém čase. Přesunuli jsme se na flek a po výborné polévce, chvíli soutěžíme.
  Jabko domluvil soukromé divadelní představení místního ochotnického spolku Včelinec. Ochotníci nás přesvědčovali, že jde pouze o zkoušku, ale kromě ojedinělých výpadků textu, sklidili za svůj výkon velký potlesk. No a my pak dostali pochvalu od nápovědky, za úžasné publikum.
  Vracíme se na flek, kde kamarádi se soumrakem zapalují oheň. Po nádherném dni uleháme v příjemně teplé noci do spacáku. Sázení si skvěle za Ratováky užili Pštrosák, Gréta a Kryštof
FOTKY

VÍTÁNÍ JARA DLOUHÁ ŠTREKA

 Letošního Vítání jara se z Ratováků zúčastnil jen Kulda. Kryštof sjížděl alpské svahy a Pštrosáka skolil moribundus.
 V sobotním dopoledni nasedám do spěšného vlaku a následně vystupuji v Hodicích. Přes obec mířím do lesů Nad Kratiznou. Odtud oklikou k hradu Roštejn. Zde potkávám kamarády z Podbělu. Spolu pak šlapeme na Valcha creek. Teď zbývá postavit přístřešek a poté zajít k buřťáku na kus řeči, kávu a opéct buřty.
 Úderem půl sedmé dochází k zapálení slavnostního ohně. Dobrou náladu nám nepokazila ani občasná přeprška. S postupující nocí kamarádů kolem táboráku ubývá. Jdu spát před půlnocí.
V neděli rychlá snídaně, sbalit cajky , rozloučit se s ostatními kamarády a vyrazit do Třeště na vlak. Ještě stíhám polívku a dvě pivka v restauračce, potom nástup do ocelového oře a odjezd domů.
   Zdraví Kulda
   Fotky

VANDR BRDY

Fotky

PROMÍTÁNÍ- SALAVICE

 Nově zrekonstruovaná hospoda v Salavicích byla svědkem dalšího promítání kamarádů, kteří vyrazili za dobrodružstvím mimo hranice ČR. 
 Nejdřív se ujal slova Jablíčko, ten cestoval po střední Asii. Konkrétně po Uzbekistánu, Tádžikistánu a Kyrgyzstánu. A opět perlil svými hláškami.
 Po něm přišel na řadu Hejkal, jenž strávil 3 měsíce na Aljašce. Tam se konal celosvětový trampský potlach. A poté sjížděli řeku Yukon. Na promítání Grand kaňonu už nedošlo. Tak příště. 
 Muzikanti naladili kytary a spustili jam sejšn. Někdo nakonec přespával na sále, ale většina před půlnocí odjížděla domů.
   Za Ratov Páťa, Radúza, Pštrosák, Kryštof a Kulíšek

  administrace         
eshop na míru  
TOPlist