Vítání jara

   Přivítat jaro na Valchacreek jedeme jen dva. Pštrosák a Kulíšek. Fógl odjíždí už ve čtvrtek s Oddílem B. Berou to přes Telč, Řásnou a hrad Roštejn tak, aby v sobotu odpoledne byli na fleku. 
   Kulda jede z Jihlavy v sobotu ráno. Výstup z vlaku v Hodících a pak pěšourem přes Kratiznu k Roštejnu. Odtud po zelené na kemp. 
   Hranici mají Štrekaři nachystanou, pouštíme se do soutěžení. Je celkem chladno, tudíž se ohříváme a občerstvujeme u buřťáku. Zapálení probíhá poměrně brzy. Zní vlajka a poté spousta další muziky. Vše se shora sleduje měsíc s hvězdami. 
V neděli vyrážíme na vlak do Třeště, ještě stíháme oběd a pak rovnou domů.

Úklid na srubu

O posledním lednovém víkendu jsme vyjeli trochu poklidit na sroubek. A taky trochu zalenošit . 
V pátek přijíždí jen skalní. Fóglovi autem anóbrž vezou nějaký materiál a nářadí, a Kryštof s Kuldou vlakem. Po nezbytné návštěvě a pozdravu u Rosti se přesouváme na boudu, kde už zatápí Pštrosák s Radúzou a Páťou. Dáváme si partičku člóbrda a k tomu výbornej svařák. A po půlnoci jdeme na kutě.
V sobotu ráno dorazil Frenk a my se pomalu pouštíme do práce. Fógl upravuje a natírá nové lavice, Kryštof s Kuldou chystají na stěny nové placky a camrátka a Raduš s Frenkem likvidují nepořádek ve skříních. Odpoledne ještě dojel Sambi s Vojtou a večer na otočku Smejda. To už sedíme kolem stolu a chlapci spustí s muzikou. Taky něco dobrého na zobání a i pár kapek do volátka. 
V neděli jen doděláme to něco málo co ještě zbývá a odjíždíme domů. Byla to fakt pohoda. 

Promítání v Salavicích

   Na polovinu měsíce sněhu nachystali kamarádi Greedy a Jablíčko promítání ze svých aktivit. Jabko nám pouštěl fotografie z návštěvy indonéských ostrovů se svým nezaměnitelným komentářem. A Greedy filmový dokument z potápění k lodním vrakům v jaderském moři. Se svou trochou do mlýna také přispěli kamarádi z plzeňska, ti promítali květnovou jízdu v džípech Us army. Pak už přišly ke slovu rozličné hudební nástroje a syrový sbor hlasů. A také odjezd domů. 
Kryštof, Pštrosák a Kulíšek.

Slepičárna

   Je po vánočních svátcích, skončila doba přejídání a my jedeme na Kaštanovu základnu u Malého Budíkova. V sobotu dopoledne jsme dorazili na flek. Po obhlídce kempu jdeme ještě na kus řeči do Doktorova sroubku. Mezitím se sjíždí další kamarádi. Pižmoň přivezl výborná játýrka z divočáka, tak si dáváme pěkně do nosu. Poté pouští Kaštan zdravici od prezidenta a přijímá do své vlády dva nové ministry. Sokolíka a Chmeldu. Někdo zůstává na místě a věnuje se debužírování, ostatní se jdou projít po okolí. Trasa vede přes Kejžlice, Lipnici k Wolkerovu památníku. Odtud k orlovské hájence kde působil A.B. Svojsík zpět na slepičárnu. To už zní písničky v podání Magdy a Hlíny. U ohýnku je skvělá nálada, která vydrží dlouho do noci. 
V neděli se loučíme a rozprcháváme se k domovům. Opět povedená akce.
Díky Kaštane.

  administrace         
eshop na míru  
TOPlist