XXIII. ALJAŠSKÁ POŠTA

 

Již po třiadvacáté se poslední lednový víkend sjeli dobrodruzi z celé naší země k noční outdoorové soutěži. Tentokrát byl start v Sepekově u Milevska. Z Jihlavy vyrazil rekordní počet 7 traperů, bohužel jen jediný zástupce Ratova (Jiřča, a to již po deváté). Trasa, která vedla do Hnačova u Týna nad Vltavou měla něco  přes 40km, ale v mrazu, ketrý kolidoval mezi -18°C až -12°C a v zmrzlém a těžkém terénu (jeden úsek o 6,5km jsme šli tři hodiny!) dala všem účastníkům pořádně zabrat. Budu-li mluvit za sebe, pak jsem dorazil do cíle 81. ze 189 startujících (něco kolem 30 nedorazli vůbec, 7 zraněných a cca 20 diskvalifikovaných). Jídlo, pití, veselení, hudba, soutěže a následný countrybál s casinem a soutěžemi patřil k té veselejší části víkendu. Fotek je pomálu zde.


ZIMNÍ TÁBOŘENÍ RATOV

 

 


The PASKŘIVEC Cup

 

4. ročník spojeného turnaje v elektronických šipkách a piškvorkách se uskutečnilo v trampovně Na Rybníčku v sobotu 19.2. Po celoodpoledním zápolení se o ceny podělili:

... 

 

Putovní postavičku skřítka Paskřiváčka si na rok odnesla Denda.

Fotodokumentácija


SETKÁNÍ KAMARÁDŮ

 

Na camp T.O.S. Kondor u Ježené pozval Pavlušák pár kamarádů nejen k pohostinnému stolu, ale také k další přípravě II. Ohňu bardů, k výměně názorů okolo razantnímu plánovanému zvýšení nájmu campu Kondorů a dalším bodům setkání. Přehršle hudebních nástrojů i pivečka v závěru sobotního večera udělalo príma nepracovní tečku za víkendem.     

Bez fotek.


6. LOV KOŽEŠIN STONETOWN

 

Organizátoři z westernového městečka Stonetown pozvali po roce opět lovce do drsné krajiny zaváté sněhem k loveckým hrám. V sobotu 26.2.2011 se v poledne na městečku před saloonem sešly na startu dvě desítky lovců. Tradičních šest stanovišť s úkoly bylo rozmístěno blíže sobě (odpadl Chilcoot) a skladba se také trochu změnila. Pravidla více než jindy upřednostňovala výkony před časem. Večer v saloonu při pivečku, ohnivé vodě a hudbě, starosta předal ceny vítězům (Jiřča-Ratov, Pavel-Praha, Zvíře-Jižní Karolína) a veselí se protáhlo až po půlnoci. Nějaké to foto zde.


VÍTÁNÍ JARA

 

Tradiční akce T.O.Dlouhá Štreka se zúčastnilo na padesát "tučňáků", neboť jaro připomínalo pouze datum. Slušná vrstva sněhu a mráz, který přišel se zapálením slavnostního ohně na camp Křehule pod Javořicí, připomínaly stále ještě zimu, která z tohoto kraje nechce odejít. Mnozí podnikli příjemný vejšlap okolím. Odpoledne proběhly soutěže v boji brablenců, hodu sekerou a střelbě prakem, večer pak oheň a spousta hudby. Úsměvnou historku si připsal Kremla, který chtěl v sobotu odjed, protože myslel, že je neděle...                                          ...brzy i fota zde


6. ZLATÁ PÁLKA

 

První aprílovou sobotu jsme uspořádali další sportovní klání. Změna místa z Hybrálce na Zezulkárnu se ukázala jako velmi dobrá. Na třech stolech se uskutečnilo skoro 80 zápasů, kdy se v pěti skupinách utkalo 30 pinkponkářů. Spolu s dalšími dvěma desítkama nehrajících, se tak stal tento ročník největší z uspořádaných. V kategorii junior zvítězil Áďa před Péťou DDD a Mirkem, v kategorii senior si na rok odnesl putovní Zlatou pálku Killy (T.O.Smečka), před loňským obhájcem Honzou a Martinem. Večerní posezení s kytarama a občerstvením bylo dlouhé a parádní.        SOME PHOTOS


SÁZENÍ STROMKŮ HBC

 

8.dubna se ve Zhořském šenku sešlo ke zpěvu, tanci a pěnivému moku pár desítek kamarádů. Ráno pak skoro devádesátka trampíků osázelo les čtyř a půl tisícovkou jedlí a buků. Odpoledne se poleželo, posoutěžilo a večer zahořel velký táborák. Akci doprovázelo pěkné jarní, i když větrné, počasí.

Pár snímků z akce.


VELIKONOČNÍ COUNTRY BÁL

V pátek 15.dubna se Na rybníčku sešlo osm desítek kamarádů k již 8. velikonočnímu candrbálu. Pěkně zahrálo JSC, ukázky netradičních tanců předvedli Alča a spol. Organizátorky vytvořily krásná mrskcamrátka, ozdoby, ceny i drobné občerstvení. Hlavně si však každý našel to své, tedy tanec, klábos, srandu, ... Za Ratováky se příjemné akce zúčastnil Smejda s Jiřčou.


VELIKONOCE NA RATOVĚ

VELIKONOCE NA RATOVĚ - FOTO

IX. KŘEMÍLKOVY DĚTSKÉ HRY a ČARODĚJNICE

 

Tradiční akce se po dlouhých letech uspořádala na netradičním místě - na campu Ratova u Číchova. Páteční večer a sobotní dopoledne bylo privátní záležitostí místních osadníků, po sobotním poledni ale již Křemílek zahájil dětské soutěžní dění. Zahájilo se terénní stezkou (zatím nejtěžší a nejpestřejší), následovalo 5 dalších střeleckých a pohybově laděných stanovišť. Nad večerem nás vyhnal déšť do přístřešku, ale mnozí se na atrakce pro zábavu ještě vrátili. Dětská prodejna byla v obležení více jak hodinu a za vydělané "čaulířky" se dalo koupit cokoliv. V rámci akce jsme oslavili kulatých Dopiho "40" a nekulatých Fóglových narozenin. Babiznu jsme upálili ještě před soumrakem. To už ale padlo několik kilo grilovaného masa a u ohně se začalo zpívat, hrát a povídat.  Fotečky zde


16. výroční potlach T.O. JIŽNÍ KAROLÍNA

6.-8. května si Jižní Karolína pozvala k oslavě svého výročí na camp u Volavé Lhoty na Kutnohorsku kamarády z celé republiky. Již v pátek na osadě zahrály výborně Brněnské Pražce a užilo se spousta srandy. Nádherné počasí vybídlo v sobotu k vejšlapu po okolí nebo vegetění na campu. Hned po druhé hodiny zahájil soutěžní odpoledne Karolínský biatlon, dále se srkal hrášek a následně žrali buřty s kečupem na provázcích. Ani děti se nenudily při několika soutěžích. Vynikající třešňovka brzo došla a večer se při vyprávění a setkání dalších kamarádů pomalu blížil. Slunečný den nepřinesl soumrak s osmou hodinou, a tak se zapalovala slavnostní vatra ještě za světla. Dlouho do noci se zpívalo, povídalo a devadesátka trampíků se rozešla pod oblohu plnou hvězd až dlouho po půlnoci. Karolíno, tak zas někdy příště. Obrázky zde.

DŘEVĚNÁ BRIGÁDA ČÍCHOV

27.-29. května jsme se sjeli na Ratov k brigádě, ketrá byla věnována výhradně dřevu. Jak už to bývá, po měsíci slunečného počasí, pátek a povětšinou i sobota propršely. Na pomoc přijelo i několik kamarádů a tak jsme v lese u Jalovce nahroutili a na camp svezli více jak deset kubíků dřeva pro podzimní potlachy a další provoz tábořiště. Až do pozdního večera jsme pak poseděli u táboráčku a při pivečku a pěti kytarách strávili večer plný hudby a smíchu. Ještě jednou dík kamarádům za pomoc! foto  

XVII. VÝROČNÍ POTLACH K.O PODBĚL

Hned první červnový víkend se do hospůdky a následně na flek "békáčko" sjelo pár desítek kamarádů k oslavě výročí Podběláků. kdysi na osadách tak běžný volejbal se na lesním hřišti odehrál hned po poledni. Následovaly soutěže v běhu na laně, opičí lanové dráze, lukostřelbě, chůdách a v hodu podkovou. Letní počasí vytáhlo taky spoustů dětí a mnozí vážili cestu na camp pěšky  nebo na kole. Večer u táboráku byl ve znamení hudby (šest kytar, mandoška, harmonika a basa se hned tak nesejdou). Akce se povedla, všichni odjížděli spokojeni. Fotečky zde.


XV. AKCE DEKA

 

Ačkoliv se nejednalo o akci Ratova , přesto zde přináším plánek prostoru, ve kterém se osudy tuctu dobrodruhů udály, místa mezistanic (Budislavská Hora a Svatá Kateřina) a cíl (v měděném lomu Antonka), protože se jednalo o velice zdařilou akci plnou nevšedních zážitků.

10.-12.6.2011 Třešť až Mysliboř, Římov až Planá n.L.

Dědek, Etien, Poky, Bíďa, Petr / Hroch, Kožich, Jiřča, David, Standa, Jára, Oťas a Dromedár. A taky trochu Julča a Gabča... a další.

Akce byla věnovaná Mláděti, který se účastnil nejspíše všech 14. předcházejících ročníků, vzpomněli jsme na něj a jeho příhody mnohokrát.

Fotky a video časem zde nebo poblíž.

J.

  


BRIGÁDA NA CAMPU

17,-19. června proběhla další plánovaná brigáda na campu Na Ratově. V menší účasti než posledně na dřevu a zase s vlhkým počasím. Přesto jsme prořezali nálety, upravili amfík, zvětšili kapacitu sezení, uklidily hampejs na dřevišti a okolo Farmářské boudy a skoro vybudovali další (přechodný) záchod.

Došlo pochopitelně a tradičně i na ohýnek, pečené maso, kytary, pivěčko a večerní veselí.

Ještě nás čeká jedna podobná akce, aby pozdně letní akce proběhly v pohodě.


GIRO DI VEHICKEL 5

Hned brzy ráno 3. července jsme se sešli na nádraží a vyrazili směr Jindřichův Hradec. Odsud na kolech přes exkurzi v keramičce do chaloupky u velkého rybníka Holná pod Kardašovou Řečicí. Nadcházející den vyjíždíme na II.etapu přes zámek Jemčina, krásnou krajinou jižních Čech, okolo Mláky, s koupačkou na jezeru u Stráže n.N. a kolem Šimanovského mlýna zpět na Jemčinu a "domů". Počasí lepší jak včerejší déšť, večer trošku unavený, trochu hudby a pokecu a spát. Ráno jsme strávili se všudypřítomnými zvířaty (kozy, slepice, pes, za plotem vedle pak pašík, krocan, poník a já nevím co ještě). Smejda se naučil nádherně hudrovat a přehazovat slípky přes plot. III. etapa nás vede přes Mnich a Kardošovu Řečici na zámek Červená Lhota. Renča havarovala, někdo šel na zámeckou prohlídku, všichni se opět (jako každý předcházející den) špatně nebo vůbec najedli/nenajedli (gastronomie je letošní obrovskou slabinou tohoto kraje!) a začíná zase pršet. Cesta zpět kolem rybníka Kardaš a buší je parádní, stejně jako zmrzka apivčo v K.Řečici. Večer při kytarách a prostřenému stolu se protáhl dlouho za půlnoc (ostatně jako každý večer). Od zapáleného ohně nás vyhnal chlad a komáři. Středeční dopoledne je určeno k úklidu a odjezdu. Prodloužený víkend na kolech se zadařil a krom jídla proběhl v pohodě. Akce s názvem "Okolo Kardašky" se zúčastnilo 17 spokojených účastníků.

fotečky zde a časem i video

 


4. PŘÍMĚLKOVSKÉ HRY

 

V sobotu 16. července ožilo údolí Jihlávky pod Přímělkovem halasem dětí, dospělích i hudbou. To Mates spolu s dalšími dobrovolníky uspořádal další (nejen dětské) Přímělkovské hrátky. Louky, část řeky a přilehlého lesa se stali dějištěm mnoha soutěží, stezek a ukázek. Jezdilo se na lodích i na koních. Večer zahrálo jihlavské CWBC, občerstvení i počasí nemělo chybu a tak se bezmála tři stovky přítomných celý den skvěle bavily. Naši účast na akci reprezentoval Kryštof, Jiřča a Čortíci.

fotky od Matese zde


SEKÁNÍ TRÁVY

V neděli 14.8. proběhlo sekání trávy a ve středu dohrabání a odvoz na pozemku u Sasova. Celou akci zosnovala jihlavská T.O.Kondoři a my se brigády zúčastnili v počtu 4ks (Čort, Jiřča,´Pštrosák a Kryštof). Akce byla součástí aktivity ochrany přírody, zkulturnění biotopu motýlů. V kopcovatém terénu jsme si pěkně mákli, ale mají to tam motýli teď fakt dobrý... No posuďte fotos. 


LETNÍ BRIGÁDA

 

19.-21. 8. se uskutečnila poslední z brigád k podzimním potlachům. Za průměrné účasti, ovlivněné dovolenými a jinými akcemi jsme však udělali vše, co bylo třeba, tedy hranice, chrastí, fagule, stožár, zábradlí ke schodům, posekání trávy a zprůchodnění vstupů, navíc jsme postavili velký bar v místě, kde bude stát polní hospůdka a uklidili ve srubu i kůlně. Našlo se místečko i na posezení u ohýnku a nějakou tu písničku s kytarou.


II. POTLACH BARDŮ

 

První poprázdninový víkend patří srazu starých trampských pamětníků. Letos jsme byli poctěni uspořádáním této akce my, a tak od čtvrtka ožil camp Na Ratově opět halasem a prací. V pátek nad večerem jsme se sešli v místním šenku k posezení u pivečka a něčem z udírny, ale hlavně k několikahodinovému promítání vzpomínkových filmů a starých fotek. Došlo na předvánoční slezinu u Jakuba 2008, křest Trampské knihy 2008 a I.oheň Bardů 2010. Mnohé oči nezůstali suché. Zvláštní uznání patří Bleskovi za soubor starých fotek. Od kytar jsem se rozešli až kolem druhé hodiny po půlnoci. Sobota podpořená neuvěřitelně krásným počasím byla o postupném setkání mnoha desítek oldtraperů, vyprávění, vzpomínání, hudbě a dobrému jídlu a pití. Nad večerem došlo na lukostřelbu a proběhla fotosoutěž v kategorii Tramping a příroda. Se soumrakem přinesli kamarádi Hanťa (T.O.Funusmen), Míša (T.O.Davné), Grizly a Dědoušek (T.O.Vlci Samotáři Třešť) hořící fagule a zažehli slavnostní táborák. Následovaly vzpomínky na desítky kamarádů, kteří oděšli na svůj poslední vandr, vyhodnocení soutěží, předání cen a pak už takřka nekonečný příval starých trampských písniček, zpěvu a vzpomínek.Ti, kteří museli odjed dříve nebo jim nedovolilo zdraví posedět déle, si jistě rádi prohlédnou spousty fotek (klikni) a video (brzy zde ke stažení), mnozí ostatní si teplo táboráku a atmosféru užili až do půl páté ranní. Oheň ještě hořel, když nad campem u Číchova svítal další krásný den. Nedělní ráno vytáhlo ze stanů a přístřešků spokojené trampíře, nikomu se pořádně nechtělo domů. Akce se zúčastnila necelá stovka lidiček. Kolem poledne jsme sňali ze stožáru vlajky a Jiřča předal šerifovi T.O.Kondoři Pavlušákovi vlajku Bardů. Příští rok se totiž sejdeme na campu u Ježené. Tak ahoj! 

Fotosoutěž kat. příroda - bez vyhodnocení

Fotosoutěž kat. tramping - 1. T.O.Vlci Samotáři (pomník), 2. T.O.Tygři - Nenasyta (stany), 3. T.O.Vlci Samotáři, zvláštní cena T.O. Blesk - Blesk (pásmo starých fotek)

Lukostřelba - 1. Miky (T.O.HS), 2. Cvrček, 3. Láďa Zeman, 4. Vilém (T.O.Sovy), 5. Karel (Kamarádi z Jestřábí)

Cena za hudební výkon - Bidlo (Kamarádi z Jestřábí)


7. POTLACH NA RATOVĚ

Camp Na Ratově ještě nevychladl po potlachu Bardů a už 16.-18.9.  ožil znovu. Páteční slezina v místním šenku s pětačtyříctkou kamarádů a desítkou kytar byla bujará a dlouhá. Krásný sobotní den využili mnozí k vejšlapům po okolí, po výborné Smejdovo-Čortovo-Dopiho dršťkovce XXXL, došlo na soutěžení dětí i dospělců. Vše uzavřel velký (ne) přátelský zápas ve špačku, jehož průběh (podle hodnověrných svědků) byl slyšet dokonce z nádraží v Číchově. Hrálo se hlavně pro zábavu, a tak výsledek není důležitý (nutno ale podotknout, že nejlepší odpalovači byli Kondoři).

Výsledky soutěží:

(ne) přátelský zápas ve špačku - zvítězil tým Ringo

Lov bolasem - 1) Bratránek, 2) Šiko, 3) Zajíc T.O.Kondor

Vejcobití - 1) Frenk - Jířa, 2) Ringo - Kuba, 3) Dědek - Suši T.O.Divocí koně

Houba - 1) Honza, 2) Siska

Špuličky děti - 1) Rafík, 2) Denda, 3) Jori

Prakostřelba děti - 1) Rafík, 2) Eliška, 3) ...

Pálkovaná děti - 1) Denda, 2) Jori, 3) ...

fotky zde.

Se soumrakem už bylo na campu více jak osm desítek kamarádů. Slavnostní oheň, který byl věnován zesnulému Mláděti byl zažehnut. Vyhodnocena byla hodně netradiční poznávací fotosoutěž dětských tváří ratováků o nekryté šeky Tutáč Bank Ratov (kde jediným 100% byl Brtnický Dzindza a odnesl si pomyslných 400000 tis. $). Kromě spousty muziky, proběhlo další vyhodnocování, povídání a mokrá večerní soutěž Houba v televizi. Zde ve finále porazil Honza silně promáčenou Sisku. Hudba a veselí pokračovaly i přes půlnoc. Vše proběhlo OK a sluníčko nás doprovodilo až k vlaku. Teprve odpoledne pořádně sprchlo, ale to už byla všechna auta venku.


25. výroční potlach T.O.S.Kondor

23.-25.IX. se uskutečnil potlach ke čtvrstoletí Kondorů. Na campu nad Ježenou se od pátečního odpoledne hlavně hrálo, zpívalo a bužírovalo. V sobotu po třetí hodině nejdříve vyrazilo na tucet dětí na stezku za pokladem černého kondora (soutěž plná úkolů a stanovišť z cílovým pokladem), po té proběhly i soutěže dospěláků (zálesácký trojboj, držení láhve-kondoří spár, kolečko, pivní pomoc-běh se sudem). Se soumrakem už bylo na campu osm desítek kamarádů a Bambík, Toulavej, Jiřča a Standa Pupík zažehli slavnostní vatru. Vyhodnocení pro naše barvy dopadlo nadmíru úspěšně (Adam, Bára, Jóra, Jiřča a Fógl dokonce dvakrát, brali placku za úspěch v soutěžích). Večer a noc u táboráku byl plný hudby (ke spoustě kytar, banja, harmoniky, přibyly i dvoje housličky), vyprávění a pohody. Počasí bylo opět jako vystřižené. My jsme se po dlouhé době opět sjeli ve slušném počtu 9 lidí (krom dětí ještě Radka, Dopi, Smejda, Fógl a Jiřča). Fotečky zde a zde   

 


Vandr spadaným listím

Poslední říjnový prodloužený výkend skupina kamarádů vyrazila na tradiční podzimní vandr "Spadaným listím". Kulda, Kryštof, Dopi a Fógl se vydali z Náměště nad Oslavou po řece až na soutok s Chvojnicí k Senoradskému mlýnu. Po přenocování za obcí Senorady cesta pokračovala přes Biskoupský kopec do údolí řeky Jihlavy. Vytýčený cíl sobotního vandrování - návštěva akciového pivovaru Dalešice - byl v půl sedmé večer po strastiplné a namáhavé stezce slavnostně pokořen. V pivovarské restauraci probíhala svatba a protože kamarád Kryštof už nemohl déle vydržet pohled na ušpiněné šaty nevěsty, před půlnocí se slovy "šmudla jedna" odešel s ostatními zpět k lesu. Nedělní cesta do Studence na vlak dala trochu zabrat ale jinak se vandr skvěle vydařil, počasí přálo, zábavy dosti, jen ty nohy...     (pár foteček zde)


PODZIMÁCKÉ NAROZKY

Hned první víkend v listopadu pozval Čort, Jiřča a Smejda kamarády k oslavě svých v součtu 142 narozenin. Akce proběhla na tábořišti v Číchově. Zábavným programem, dobrým občerstvením a spoustou hudby u táboráčku akce navázala na tradiční podzimácké narozky z minulých let. Oslavenci se stali patrony tří soutěžních družstev a i když nešlo tolik o výsledky, bojovalo se ve střelbě na daleké cíle , ve výrobě helovínků a v píchání zeber. V součtu výsledků se po 4 hodinách bojů na třetím místě umístili -žlutí- (Smejda, Svatka, Kuba, Zuzka, Radka a Patrik), druzí zkončili -modří- (Čort, Kulda, Fógl, Frenka a Lapťa) a zvítězili -červení- (Jiřča, Kaštan, Alča, Péťa, Roby a Dita). Po výborném gulášku se večer grilovalo maso a do tří do rána zněly kytary, basa a zpěv. Počasíčko nám popřálo krásným podzimním počasím, prostě se to zase parádně povedlo! Foto zde.  

MIKULÁŠSKÝ COUNTRYBÁL

v sobotu 3.prosince jsme uspořádali další mikulášský rej v Rantířovském kulturáku. Po anabázi s marodícími kapelami se premierově představil Brtnický Dostavník a sklidil velkou chválu publika. Denda s Vojtou parádně předvedli 5 ukázek latinskoamerických tanců, Bonanza pak vystoupila s tradičně dobrou produkcí country tanců a irského dance. Došlo na veselou soutěž s kolečkem, kterou vyhráli manželé Svobodovi před duem Aleš-Světlana a Jardou se Šťourou. Většina sálu si pak něco odnesla z tomboly a ozdobou nabídky byl výborný Smejdův guláš. A jinak se tančilo a bavilo a bylo to prostě parádní.     Foto.

Tak hezký svátky a příště zase v Ranťáku!


RATOVÁCKÁ VÁNOČNÍ BESÍDKA

Pro tradiční vánoční vícedenní besídku jsme si vybrali o týden dřív než obvykle (už 9.-11.prosince) Kozlovu hájenku zvanou Čejkovna u Horního mrzatce. V páteční podvečer se většina sjela a po zabydlení jsme se začali s promítáním fotek a videí z našich akcí. Došlo i na kytary a zpěv.

Sobotní ráno někteří využili na delší spánek, někdo se vydal na výšlap po okolí, někdo se dal do příprav a dělání dřeva. Po buřtgulášové polední pause jsme se začali věnovat programu. Soutěžní rozlosování do zvířecích smeček (hodem magnetických šipek) se prolínalo s výrobou ozdob na stromeček, balením dárků, konzumací všeho možného a výrobou zvířecích masek (tomu jsme ale moc nedali).  Následovala luxusní vyjížďka historickým traktůrkem po okolí (původně atrakci pro děti využili i někteří dospěláci). Po sestavení smeček si vylosovali nejmladší zástupci i názvy a poté proběhlo soutěžní stanovení hierarchie ve smečce. Za pokračování již zmíněných činností proběhly další dvě soutěže, jejichž výsledek ani závěrečné pořadí nebylo důležité. Opět došlo na několikahodinové promítání a  ozdobení stromečku.  To nás již bylo 26 a děti prskavkami pod hvězdami a úplňkovém měsíčku zahájili sváteční večer. Stoly pokryly chlebíčky a spousty dalších dobrot. Ježíšek přišel kolem deváté hodiny a desítky dárečků rozdal malým i velkým. Následovalo pár hodin kytaření a s půlnocí oblíbená diskotéka. Taneční a herecké výkony některých z nás předčily i tu nejbujnější fantazii (videozáznamy jsou toho pádným důkazem). Spát se šlo zase hodně pozdě. 

Neděle byla individuálně opět o vyspávání, špacírech po okolí, úklidu a loučení. Besídka na parádním místě s dobrejma lidma a prďáckou zábavou se zdařila. Tak šťastné a veselé !!!

Fotky zde.


PF 2011

PF 2011

  administrace         
eshop na míru  
TOPlist