5.MEMORIÁL FR. NĚMCE

Turnaje v šachu se zúčastnilo 7 sedm šachystů. V kategorii junior zvítězil Honza před Rafíkem a Ondrou, v kategorii senior pak opět Honza před Jackem, Bedýnkou a Rýsovákem. V turnaji v dámě bez kategorií si vítězství odnesli Killy, Rýsovák a Honzík.

LOV KOŽEŠIN

23.února proběhl ve westernovém městečku Stonetown a okolí další ročník outdoorové soutěže v loveckých a westernových dovednostech. Znatelně upravená pravidla a snížený časový limit dal 25 soutěžícím pěkně do těla. Při lehce jarním počasí si nejvíce kožešin a dolarů vybojoval Hook před Pedrem (Stonetown), loňské třetí místo obhájil Jiřča (Ratov).  Večer v Gold nugget saloonu při dobré muzice, spoustě srandy , výborných steakách a trochu toho pití se v dobré náladě protáh do ranních hodin.

The Paskřivec Cup

Další ze sportovně zábavné sady soutěží a turnajů jsme odehráli v salonku restaurace U Rybníčku (new jelito) v sobotu 8.března. V kategoriích senior se piškvorkového klání na dva vítězné utkalo 8 hráčů v konečném pořadí Rýsovák, Kulíšek, Fógl, v juniorech z 5 hráčů Honza před Hankou a Terkou. V elektronických šipkách ve hře 310 se z 9 účastíků radoval Kulda před Křemílkem a Kryštofem, v juniorech pak Tereza před Ondrou a Honzou. V bodovaném dvojboji si to pak bez rozdílu kategorií rozdali o putovního skřítka Paskřivce nejlepší z kategorií Honza Š. s Kulíškem a po vyrovnaném finále zvítězil mladší Honza. Skvělé setkání jsme ukončili při kytarách před jedenáctou večerní. O příštím ročníku vás budeme rádi dopředu informovat.

 


COUNTRY BÁL

Tradiční Ratovský country bál se nesl v jarním duchu. Více jak sedm desítek žen a dívek dostalo u vstupu jarní květinový dárek. Svěží vítr vdechla programu šťavnatá produkce kapely Střepy, rozmanitý a tradičně skvělý výkon kamarádů z tanečního sdružení Bonanza, bohatá tombola a rozšířený jídelníček organizátorů. Stočtyřicet přítomných ukončilo taneční sezonu velice pohodovým bálem. Tak třeba na podzim zase na sále ahoj! 

KULIČKYÁDA S JARNÍ BRIGÁDOU

11.-13. dubna jsme se sjeli na tábořiště k první jarní brigádě a jaro přivítali kuličkyádou, ze které měl největší radost Čort a Peťa DDD.

VI. KŘEMÍLKOVY DĚTSKÉ HRY

26. dubna se na u Křemílka již tradičně sešlo spousta dětí i dospělých. Ratováci pro ty měnší připravili soutěžní odpoledne s opičí stezkou a prodejnou. Nad večer se opékali buřty a steaky, připravila se čarodějnice a ještě za přítomnosti dětí "oblékla" do šatů z plamenů.

ČARODEJNICE

Hned po křemílkiádě jsme se přesunuli k ohni a při pivečku, ohnivé vodě a kytarách strávili příjemný večer. Mládež odjela a přijelo zo pár starších. Bylo nás tentokrát ale méně, zábava tím ale neutrpěla.


WESTERNOVÝ VÍKEND II.

Do westernového městečka jsme se tentokrát vypravili už ve větším počtu až v červnu (13.-15.6). Hlavně děti si užili program městečka a odnesli si i pár odměn za soutěže a historické relikvie z prodejny. Pod širákem přespali nakonec jenom Bára, Jóra, Jiřča a Fógl.

BRIGÁDA II

Hned první červnový víkend (6.-8.) jsme vyrazili na tábořiště v Číchově k opravě hráze jezírka. Už v pátek se mechanizací odbahnilo dno a upravili břehy. Slíbený beton však nedorazil, a tak hráz zůstane jak je. Terénní úpravy na hřišti, sekání trávy a klepání madrací jsme uskutečnili. Večer u táboráčku víkend ukončil. 

NEJEN KŘEMÍLKOVY NAROZENINY

13.-15. června se na Koblížkárně u Srbska na Berounce sešlo na čtyři desítky přátel k oslavě nejen Křemílkovejch narozenin. Tradiční hojnost jídla a pití, večerní hudby u táboráku a srandy naplnila okolí Koblížkárny.  

VANDR NA MAŠTALE

27. června jsme vyrazli vlakem směr Maštale. Rychlík nabral na 106km cesty neuvěřitelné hodinové zpoždění, atak jsme skoro nestihli přípoj lokálkou. Po "večeři" v šenku jsme odkráčeli do buše. Ráno někteří nemohli dospat a tak jsme na štreku vyrazili už  před sedmou. Snídaně pod stříškou neměla chybu. Po té jsme vystoupali na rozhlednu a dál Toulovcoma. po polomech tu jsou místa k nepoznání. V údolí sbíráme obrovské množství bedli, které pak neseme skoro dvě hodiny, než si je na jistém tábořišti necháme udělat v místní restauraci. Povedlo se. Nebýt party teenegerů, strávili jsme fajn večer. Následně jsme si šli ustlat do lesa. Posezení u ohýnku nebylo díky únavě dlouhé. Nedělních čtrnáct kiláků směrem k vlaku se dost táhlo. Vandr se nesl ve stylu retro (klasika ve výbavě,...) A určitě nebyl poslední! Foto

GIRO DI VEHICKEL II. VANDR NA KOLECH

Historky z loňského vandru na kolech přilákaly další nadšence, a tak jsme vyráželi ve větším počtu. Doprovodné vozidlo přemístilo juniory a cajky do Jindřichova Hradce. Cesta úzkokolejkou byla jen zpestřením. Výsadek v Kunžaku byl obecným zážitkem. Do sedel, jedme na Zvůli. Koupačka, pivečko, táboření. Máme hlučné sousedy, ale přece jen usínáme. Sobotní výprava je dlouhá - přes původní tábořiště T.O.Kanadský vlk, farmu bizonů na Landštejn. Po prohlídce hradu a lukostřelbu, která propršela a obědě míříme napříč Českou Kanadou. Blíží se soumrak a my stále hledáme flek na širák. Poslední možné místo je dobré. U ohně se baští, vypráví, zpívá, vyhání miliony létavých mravenců a také usíná. Nedělní trasa míří do Maříže, kde si většina zdobí svoji keramiku a menšina oddává "suvenýrům". Víkend se nachyluje a tak bereme za vděk ocelovému oři, který nás přiváží do Jihlavy. Cestu zpestřuje Čort a Smejda dováděním dětí. 

 


TRAMPSKÝ ŠIRÁK

Štoky 6.9. - velký festival trampské a country hudby nás navštěvuje konečně víc. Setkání s kamarády a doprovodný program, není jen o muzice. Bylo to fajn.


VÍKEND NA RATOVĚ - SPÍŠE BRIGÁDA

13.-15.9. tábořiště Za Tratí - sekání trávy, úklid okolí, přípravy na zářijový potlach, vegetík u táboráčku, masíčko, pivečko, békání při kytarách. Na slavnostní oheň je úplně všechno připraveno (to si skoro nepamatujeme, kdy to bylo naposled). Můžeme tedy příští víkend bez starostí odjet na Berounku.

OBLUDNÝCH

19.-21.9. Koblížkárna u Srbska                                         Už v pátek se scházíme v legendární křčmě u Holanů, v klubovně T.O.Údolí děsu k velké slezině. Večer a noc zpěvu, smíchu a kořalky, atk by se dal nazvat předvečer sobotních narozenin. Obludka opět připravila s Koblížkem poťouchlé soutěže, obrovské pohoštění a príma večer. Předávání dárků zabralo více jak hodinu. U ohně se nás sešlo na sedmdesát. Heva si udělal osobák ve víně, všichni se výborně pobavili a Blanche se probudila do II.poločasu. Tak zas někdy ahoj na Berounce!  

  administrace         
eshop na míru  
TOPlist