Vítání jara

  Na Křehuli řádí kůrovec a tak Štrekaři posunuli kemp pro tuto akci trochu více proti proudu valchovského potoka, k obci Růžené. 
V sobotu společně s Jiřčou, Kwakem a Pštrosákem vystupujeme v Batelově a přes kemp Wajťáků, kde dáváme gáblík pokračujeme k Lovětínu. Sluníčko hřeje a nám cesta pěkně ubíhá. Scházíme do údolí potoka a na bušmena míříme na flek. Až na pár kamarádů tu ještě nikdo není. Postavíme ležení a jdeme k ohýnku. Postupně se kemp zaplňuje. U buřťáku plkáme až do setmění. Potom zapálí čtyři vybraní kamarádi slavnostní hranici a za chvilku první plameny míří k obloze. Muzika je parádní, zní většinou samé ryvolovky. Na zahřátí nachystali kamarádi ze Štreky plný hrnec svařáku. Noc je větrná, ale to nám nevadí. 
  V neděli poklidíme kemp, rozloučíme se s kamarády a šlapeme do nedaleké Třeště na vlak. Ve městě se ještě zastavíme na polívku a pak hajdy do Jihlavy. 
Za Ratov zdraví Pštrosák a Kulíšek.

Únorová brigáda na srubu

  Na osadní slezině jsme domluvili termín na první letošní brigádu. Koncem února tedy vyrážíme na náš flek. Pátek patří klasice, tlachání a debužírování. 
V sobotu dopoledne nám přijíždí pomoct Kwak, Pakin, Kozák a Víťa s Jíťou. Likvidujeme pražce v amfíku a spravujeme střechu na Křemílkárně. Po obědě se přijely mrknout Raduš, Martinka a Renča. Večer zpestřil Kryštof a Smejda muzikou. Ostatní si dobírají Víťu, který si ustlal na stole. 
V neděli doděláme pár drobností a jedeme domů. 

Hokej T.O. Výr

  Je půlka února. Na Slavníči se koná 30. ročník hokejového klání trampských týmů. Jedeme s Fóglem jen na čumendu. Po lítých bojích nakonec vítězí Oddíl B od Skaláků. Odpoledne se přesouváme na výrskej flek, kde jsme hned po příjezdu rozbili ležení. Mrzne a fouká, a tak přichází k chuti horký čaj. O muziku se u táboráku stará hlavně Hlína s Gredym. 
Ráno je opět mrazivé. Roztáváme u ohýnku. A také polkneme něco teplého do žaludku. Je čas na loučení. Ještě trochu poklidíme a alou k domovu. 
Za Ratov Pštrosák s Kuldou.

  administrace         
eshop na míru  
TOPlist