Zobrazit rok:

VALENTÝNSKÉ HRANÍ

   Letošní Valentýnské hraní se neslo tak trochu v duchu Žalmana Lohonky, neboť polovina zúčastněných prošla tímto uskupením. Hudební večer zahájila kapela Kdo má čas. Zahráli bluesgrassové pecky i klasiku. Po nich přichází na pódium Jindřiška a Honza Brožovi. Ti hrají převážně vlastní tvorbu. Jako třetí hraje Lenka Slabá s kapelou. Ta se zaměřuje na průřez svého působení v různých skupinách. A na závěr vystupuje kapela EKG-M. Jejich kytarová sóla nemají chybu. Celý večer se pilo dobré pivko a jedl výborný guláš. Kdo chtěl, mohl si po skončení vystoupení zajamovat u stolu.Byl to dobrý večer se spoustou skvělé muziky.

Fotky


VÍTÁNÍ JARA - Dlouhá štreka

  Konečně je tu jaro. Sníh a led taje, ptáci řvou a trampové opět vyrážejí na vandry. Nedaleko Javořice je v lesích ukrytý kemp Křehule a na něm každoročně T.O. Dlouhá Štreka vítá toto krásné roční období. Páteční večer i sobotní ráno se nese ve znamení plískanice a sněhových přeháněk. To však většině kamarádů nezabrání vydat se na dopolední vycházku. Vítr mete kapky deště do tváří. Trochu toho sucha a tepla nacházíme v šenku v Horním Bolíkově. Konečně přestalo pršet, a tak se vracíme na flek, kde nás čekají osadní soutěže. Pak něco teplého a vydatného do žaludku. Začíná se stmívat a je čas na zapálení ohně. Poté přichází na řadu rozdání odměn vítězům a předání darů oslavencům Čornymu a Zeldovi, kteří slaví krásné 40tiny. Potom už jen spousta muziky, o kterou se stará Hlína, Bláža, starý fláky hraje Bidlo a ryvolovky Štrekaři. Dokonce i měsíc a hvězdy si přišli něco z toho poslechnout. Neděle je slunečná, ale i mrazivá. Vhod přichází ranní horký čaj. To už však nastává čas loučení a odjezd za všedními povinnostmi. Tak příště zase někde!

Pštrosák, Kryštof a Kulíšek.    

Fotky


SÁZENÍ STROMKŮ HBC

Fotky

50.narozeniny na Tulácích Západu

  Poslední dubnovou sobotu vyrážíme na osadní flek Tuláků Západu, kde někteří místní osadníci slaví kulaté padesátiny. Z vlaku vystupujeme v Přímělkově a přes vesnici šlapeme směrem k zřícenině hradu Rokštejn. Ve stráni přes údolí řeky Brtničky se totiž nachází osadní kemp. Cestou se ještě zastavujeme na kus řeči u Vědyho na chalupě. Za vsí sestupujeme do údolí říčky a čeká nás neutěšený pohled na okolní stráně. Kůrovcová kalamita se velkou měrou podepsala i na tomto krásném koutě naší přírody. Uschlé smrky, holé planiny a hromady vytěženého dřeva jsou toho smutným důkazem. Tulácký srub Bezinka teď už také stojí na pasece, dříve se zde nacházel borový hájek. Po přivítání předáváme kamarádům Mischovi, Ládíkovi a Osecovi dárky k jejich kulatinám. Jídla a pití je přehršel, zejména výborná je předuzená vepřová kýta a domácí moravské koláčky. Kytary a zpěv zní celé odpoledne, večer, až dlouho do noci. Po půlnoci se loučíme a odjíždíme zpátky domů. Dle průběhu akce budou hoši ještě dlouho zdrávi. Tak ať se daří!


Dřevobrigáda a narozeniny

  Jaro je v plném rozpuku a nás čekají pracovní povinnosti v číchovském kempu za tratí. Páteční večer trávíme u ohýnku a kytaře na fleku. A v sobotu nás čeká plný pracovní zápřah. Zatímco holky zůstávají na srubu a věnují se poklízení, chlapi odjíždí k Brancouzům, kde dokončujeme stahování a zpracování dřeva. S touto činností jsme začali už loni na podzim, ale počasí nám to neumožnilo dodělat. Velký dík patří Kájovi a jeho těžké technice, bez které by jsme byli nahraní. Čtyřikrát se musí otočit s fůrou tam a zpět, než se nám podaří dostat všechno dřevo do lomu. S posledním nákladem začíná pršet a tak zbytek odpoledne  trávíme uvnitř srubu. To už je nachystaná slavnostní tabule a oslava Pštrosákových 50tin může začít. Hraje se na kytaru,zpívá, hoduje a připíjí oslavencovi. V průběhu večera si únava z brigády začíná vybírat svou daň. A tak postupně odcházejí všichni na kutě. Kus práce je udělán, a Pštrosákovi ještě jednou vše Nej.

VÝROČNÍ OHEŇ KANADSKÝ VLK- HOUŠŤATA

FOTO

GIRO DI VEHICKEL

FOTKY

  administrace         
eshop na míru  
TOPlist