ČARODĚJNICE 2009

Téhož dne, tedy ještě stále 1.5., jsme se v komorní sestavě sesedli kolem ohně, který čarodějnici připomínal už jen cár modrých tepláků v koutě ohniště. Trochu jsme pohráli, pozpívali, popili a pokecali. A už tu byla půlnoc, tak dobrou...

3. CHARITATIVNÍ COUNTRY BÁL


40.MÍLE

Všechno to spískal Monty. Různým způsobem pozval na "čtyříctku" pár lidiček na poslední lednový víkend. A nutno dodat, že už páteční večer v šenku Klátovecké hasičárny u kytary byl fajn. Noční scénky Bobiny se protáhly do páté ranní hodiny. Dopoledne jsme trochu proklestili buš u boudy a tím nadělali i trochu dřeva. Odpolední vejšlap po okolí pod vedením Fógla a následně Kremli nás zavedl na Kališťskou hájenku, Zhejral,Kravák a staré Klátovecké tábořiště. Večer u muziky s Vlčákem a Gredym, dobrým jídlem v příjemně vytopeném srubu. Dorazili ještě Diblajs a Hans. Fotečky zde.


6. MEMORIÁL FRANTY NĚMCE V ŠACHU A DÁMĚ

Na trempovně U Rybníčku jsme se sešli v sobotu 7.2. ve tři odpoledne. Na čtyřech šachovnicích se rozběhlo 38 soubojů v šachu i dámě. Objevilo se i šest nehrajících diváků. Důstojnou atmosféru přemýšlení čeřil častými vejšplechty Smejda. A ještě než se turnaj naklonil ke svému závěru, Terka uvedla hostinského v úžas vypitím 5 a půl litru kofoly. Ani letošní ročník nevystoupil ze stínu minulých, a tak si první cenu odnáší opět Honza, před Rýsovákem (T.O.Samotáři) a Jackem (Ratov). V dámě je nejlepší Killy (T.O.Smečka), před Rýsovákem a strejdou Lubošem. Protože se nešel dostatečný počet juniorů, nebyla tato kategorie hodnocena. Nejmladší účastník Peťa DDD si tak kromě 8. místa v dámě a 5. místa v šachu odnesl cenu útěchy. 


COUNTRYBÁL JEZDOVICE

Kamarádi z Třeště uspořádali 14.února v Jezdovickém saloonu tradiční bál. Za hojné účasti skvěle zahrál Spol z Třeště a stovka přítomných se výborně bavila. Tradičně jsme u toho byli i my.

LOV KOŽEŠIN STONETOWN

Další ročník této drsňácké terénní soutěže přivítal rekordní počet trapperů. Ke třetí obhajobě v řadě, bronzové příčky, se vydal i Jiřča. Náročné soutěže nestěžoval tentokrát takový příval sněhu jako loni i časová pravidla se trochu povolila. Večer v saloonu při muzice a vyprávění byl opět neopakovatelný. A že z toho bylo nakonec až čtvrté místo vůbec nevadilo.

 


THE PASKŘIVEC CUP

Druhý ročník jarní soutěže v piškvorkách a elektronických šipkách jednotlivců přizval do trampovny Na Rybníčku skoro tři desítky soutěžících. Vedle tradičního turnaje ve stolním tenise a letitém Memoriálu Fr. Němce v šachu a dámě tak Ratováci mají třetí úspěšný turnaj. Putovní sošku Paskřiváčka si odnesl Killy z T.O. Smečka. Večer se protáhl u kytar a pivečka.

Zo pár fotiek TUNA.


COUNTRYBÁL RATOVA

Tradiční countrywesternová show proběhla v sobotu 21. března v sále Rantířovského kulturáku. Zahrály Pražce, o dobrou zábavu se postarala Bonanza a Danovi westerňáci s ukázkami lasa a bičů. Plný sál se spokojený rozešel až po druhé hodině ranní. 

TRAMSPKÁ NOTA PADOCHOV

Na 15. ročník hudebního festivalu v Padochově jsme vyrazili poprvé. Maraton sólistů, duet i skupin doplňala velká výstava trampského humoru v místní sokolovně a ukázky trampského umění. Našlo ale také spousta času na setkání kamarádů, posezení u dobrého jídla a pití nebo procházky po okolí. Symbolickou tečku za festivalem udělal host večera, skupina Taxmeni. Falešná karta pak ukončila večer hudbou přímo u táboráku. A někteří nadšenci hráli a do ohně přikládali ještě o půl šesté ráno. Ale to už někteří lezli ze stanů a připravovali se k odjezdu.

VII. KŘEMÍLKOVY HRY

V pátek 1.5. se na zahrádce a okolí u Křemílka v Ráji sešlo na tři desítky dětí a dospěláků. K drobným soutěžím přibyla opičí terénní dráha spojená s vědomostní stezkou. Vítězem se stal každý, kdo přišel. Tábořištěm se linula vůně pečených steaků. Děti s Křemílkem v závěru dne postavili čarodku, aby ji okamžitě upálili.

AKCE DEKA

XIV. ročník legendárního soutěžního vandru připravili Ratováci na 22.-24. května. Netradiční sraz v Pivovarské zahradě (bylo zavřeno) následoval třikrát se vracísi déšť a konečně odjezd (opět netradičně) autobusem. Cesta plná vtipů utekla, ve Žďáru n.S. neopakovatelný zážitek v nádražní restauraci s místními opilci a pak už vlakem směr Tišnov. Příběhy jednotlivých dvojic zde nelze rozepisovat. Úkoly na trase byly vesměs splněny, za zmínku stojí kolo, na kterým "dojeli" Ota s Dromedárem. Trasa měla slabých padesát kilometrů a cílem bylo tábořiště Na Ratově. Únava u večerního táboráku byla znát. Ale nakonec jsme to rozezpívali a rozkecali. Dočkáme se příští rok "patnáctky"? Z lomu za Číchovem zní: "určitě!"
 
ZDE jen pár foteček.

MS V HODU PIVNÍ ZÁTKOU

Na Brtničce uspořádali kamarádi Heřman, Toulavej a spol. další ročník této povedené taškařice. Účast pořadatele trošku zklamala, ale k soutěži nakonec došlo a loňský rekord se třásl v základech. První červnový víkend provázelo hezké počasí, večerní oheň pak dobrá nálada. Starý flek ve Stříbrném údolí tak zase ožil halasem a zpěvem trempíků. 

15. VÝROČNÍ POTLACH K.O.PODBĚL

Kamarádská osada na campu pod Bílým Kamenem připravila netradiční soutěže a príma oheň s dobrou muzikou. Zvláště překážková dráha na chůdách a hod podkovama byly originální a proběhly i navzdory dešti, který se zčistajasna objevil. Příjemnou změnu, sobě vlastními zvyky, zapalování táboráku ocenili ti, kteří tu byli poprvé. A určitě ne naposled, ten potlach byl opravdu fajn.

WESTERNOVÝ VÍKEND

Druhý westerňák ve Stonetownu byl na Indiánské stezce. 13.-14. června se ve westernovém městečku u Kamenice proháněli koně, zněly rytmy bubnů a zpěv opravdových indiánů. Netradiční ukázky doplněné o divadlo divokého západu, výuku westernových dovedností a soutěže pobavili skoro tři stovky přítomných.

PEVNOST BOJÁRDT

Do lomu Na Pouštích a okolí pozvali kamarádi z HBC dobrodruhy a ty, kteří se chtěli jen podívat nebo si potlachat na 20.června. Hrozba deště visela nad nástupem soutěžících, když se rozdělovali do skupin. Soubor mnoha rozličně těžkých úkolů (kolo HBC, třmeny na vodou, lanovka přes lom, kvíz, vodní lyže, suchozemské maxilyže, kanoí či plavmo s ohněm přes vodu, lávka nad vodou, provazová stezka a byzardní cesta vzduchem po kládách) sedm týmů zvládlo bez větších fyzických újem na zdraví. Trochu zatrnulo davu akorát při pádu z lanovky a následném topení jednoho z kamarádů. Vše však dopadlo dobře a tak se rozcinkali penízky na nádvoří pevnosti. Campem už voněl pečený čuník a večer u táboráků plný dobré trampské muziky se protáhl až ke čtvrté hodině ranní. Něco snímečků TU.


VANDR NA KOLECH

Další, již třetí ročník vandru na kolech proběhl první vikend v srpnu. Velice zdařilá akce na kolech kolem Lipna, tentokráte trochu náročnější, se uskutečnila za hezkého počasí a dobré nálady. Několik obrázků si můžete prohlédnout TADY.

REKONSTRUKCE NA RATOVĚ

3.-12.července došlo k dlouho plánované akci v campu Na Ratově: za pomoci mnoha kamarádů došlo k demolici střechy, krovu, štítu, komínu, krbu a schodiště. S takřka neutuchajícím elánem jsme mnohdy až skoro do půlnoci pod světly reflektorů makali deset dní a dílo se podařilo! Původní záměr, aby prostory byly světlejší, čistší a bezpečnější může posoudit každý, kdo k nám zavítá.

Ještě jednou kamarádi děkujeme.

Pár foteček z této akce naleznete ZDE.


POTLACH NA OSLÁVCE


TRAMSPKÝ ŠIRÁK 2009


BRIGÁDA


POTLACH NA RATOVĚ

Třetí záříový víkend v campu za tratí proběhl 5. Ratovácký výroční oheň se zatím největší účastí. Večer u ohně se sešlo téměř 85 lidiček. Akce se vydařila stejně jako počasí, takže díky Všem kdo jste si přijel zasoutěžit, zabrnkat a zazpívat a za rok Ahoj...
TADY je několik fotek, zatím, další ještě přibudou

VÍKEND NA BEROUNCE - -štoly

Víkend okolo 26. září proběhla vyjímečná možnost návštěv štol významných lomů a důlních děl Mořinské oblasti, známé veřejnosti jako Malá, Velká Amerika a Mexiko. Takřka tříhodinové dobrodrůžo v podzemí, které domluvil se správou lomů Monty přivábilo na tři desítky zájemců k prohlídce. Mnohokrát probádané úseky galerie Malé, Andělské schody, Hágenovku, vstup od Supí i Toulavé, Růžová a všechny přilehlá zákoutí,... ale také pro většinu poprvé boční stěny a průchody do Velké a střed Mexika z východní strany byly pro přítomné úchvatným zážitkem. Průvodcem nám byl bývalý zaměstnanec, s kterým jsme probrali detaily těžby, období politických vězňů zde, oběti z řad havířů i počty neobratných trampů a dobrodruhů, plány do budoucna atd.

Druhá část víkendu až do prodlouženého pondělí bylo věnováno na Koblížkárně narozkám Vobludy a posezením s přáteli, plným jídla, pití, her, veselí a hudby.


SPADANÝM LISTÍM

Mnohokrát odkládaný vandr se nakonec trochu narychlo uskutečnil 24.-25. října z Přímělkova, údolím Brtničky, prohlídkou zrekonstruovaného hradu Rokštejna, přes Černé Lesy až na camp Ratova za Číchovem. Účast byla ovlivněna spoustou marodů, a tak nás bylo celkem málo. Večer jsme se vrátili zpět do Přímělkova k Matesovi do hospůdky, kde při hudbě, jídle a pití proběhly narozky Čechyho, Pavly a Zikyho (?).

NAROZENINY NA T.O. KONDOR

Pro oslavu spoečných "sórokpjátin" Smejdy, Jiřči, Mláděte a Kulíška jsme si vybrali camp T.O.Kondor nad Ježenou. Večery byly, jak jinak, plné oslav, hudby a pochutin. Za bohaté účasti kamarádů byly rozdány oslavencům roztodivné dárky a za neutuchajících vejšlechtů Smejdy jsme zažili spoustu srandy. Přes den jsme uspořádali vejšlap k Maršáku. Víkend na parádním fleku byl velice zdařilý. Fotky zde.

MIKULÁŠSKÝ COUNTRYBÁL

Další ze serie countrybálů Ratova byl i díky datumu uspořádán jako Mikulášský a změna se ukázala jako zdařilá. Nebývale natřískaný sál se převlékl do stylové černé a červené, hlavně čerti byli k potkání na každém rohu. Bonanza se tentokrát připravila kostýmově a tradičně dobrou taneční produkcí okořenila program, ke kterému netradičně ale moc dobře zahráli Světečtí Střepy a hostem večera nestárnoucí Hrošák a Fanda z Účastníků zájezdu. Nadstandartně bohatá tombola a jako vždy dobrá kuchyně, podtrhli velmi úspěšný bál! 

  administrace         
eshop na míru  
TOPlist