ZIMA NA TÁBOŘIŠTI

camp Za Tratí 12.-14. ledna

ŠACH - MAT - RAT II.ročník

2.2. proběhl v salonku restaurace Na Hliništi druhý ročník nad šachovnicí.

pohár za 1. místo si odnesl nejmladší účastník Honzík Šimek, který za sebou nechal všechny seniory! Druhé místo patří Killymu a třetí Rýsovákovi. V doplňkovém turnaji v dámě "na dva vítězné" si prvenství rozdělili také tito tři. 


LOVCI KOŽEŠIN

16.-18.2. westernové městečko STONETOWN, stylové akce ve stylovém prostředí se zúčastnilo více jak tři desítky traperů. Tříhodinové outdoorové soutěže se v náročném terénu a mrazivém počasí zúčastnilo dvacet dobrodruhů. Nejvíce ulovených kožešin a vydělaných dolarů patřilo Julče před Atamanem (Severní Californie) a Jiřčou (Ratov). Na ploše několika čtverečních kilometrů se lukem střílelo na ptáky, oštěpem na grizliho, udicí jsme lovili ryby, lasem mustanga, vzduchovkou zvířata na lovecké stezce, poznávali jsme stopy zvířa, na střelnici došlo i na pořádné zbraně a ve městečku nakonec sekerou v trojkombinaci na medvěda. Večer v saloonu u skvělého guláše, piva, ohnivé vody a kytar přivítalo až nedělní ráno.


FARMÁŘSKÝ BÁL

10.března se v kulturáku v Rantířově uskutečnil z dalších povedených bálů, tentokrát ve styl Farmer. Pražce zahráli výborně, a nejen country, Bonanza přišla s novým , neméně kvalitním tanečním show, westernové ukázky Crazy Riders předčili všeobecné očekávání, prostě špica.

APRÍL NA JANŠTEJNĚ

30.3-1.4. proběhl víkend plný vandrování po okolí, ale i chvilky při kartičkách, střelecké odpoledne, posezení u pivečka a dobrého jídla.

BRIGÁDA NA RATOVĚ I.

13.-15.4. jsme v lese připravili 8m3 dřeva, pracovali okolo jezírka, uklízeli, ale taky si zabékali a polebedili. Jo, a když jdem dělat na Farmářskou boudu, je třeba si od ní vzít klíče!

5.KŘEMÍLKOVI HRY A ČARODEJNICE

v sobotu 28.4. jsme pro dvě desítky děté uspořádali opět hry a soutěže. Tentokrát byla navíc opičí dráha, výroba čarodejnice a její upálení. Večer pro dospěláky u kytar, povídání a pivečka se protáhlo až takřka do svítání. 

23. výroční potlach T.O.KANADSKÝ VLK

jako vždycky poslední májový víkend se na Houšťatech scházejí desítky kamarádů potlachu, dobrému jídlu a pití, oslavili se i Jánošíkovi narozeniny a osada přijala nové členy.

OPĚT NA STARÉ ŘECE

8.-10.6. jsme se vrátili ke staré řece, Berounce. Tentokráte to díky vedru nebylo tolik o vandrování, probíhalo spousta drobných her, koupání v řece, večery při kytarách, oslava Koblížkovejch, Křemílkovejch a Ájinejch narozenin a pochopitelně táborák s prasátkem, pivečkem a ohnivou vodou. Více jak pět desítek kamarádů z Čech, Moravy a Slovenska bylo s akcí "112" spokojeno. 


BRIGÁDA NA RATOVĚ II.

Další pracovní víkend na campu. Farmářská bouda dostala novou krytinu, proběhli terénní úpravy a sekání trávy a náletových dřevin, stahlo se z lesa připravené dřevo, vyčistili jsme spací podkroví srubu. Zaměřili a vyčistili jsme prostor pro výstavbu pěší lávky.

GIRO DI VEHICKEL aneb vandr na kolech

Navzdory škaredému počasí jsme podnikli výpravu na kolech. Změnili jsme akorát trasu. Na akci se průběžně zúčastnilo deset dospěláků a tři děti. Večery u ohýnků a zasloužený odpočinek v osvěžovnách přispěli k pohodě velmi zdařilé akce.

PŘEPAD TÁBORA

V sobotu 14.7. jsme na přání vedení tábora Vlčat na Janštejně provedli noční přepad tábořiště pod hradem. Za účasti    dobrodruhů jsme si víkend protáhli stanováním a koupačkou u rybníka Kotrby. Ještě ty kraviny zvládáme!

BRIGÁDA - VÝSTAVBA LÁVKY

10.srpna předcházel brigádě session u kulečníku, fotbálku, kytary a pivečka. Během soboty se opravdu povedl pod vedením Ivana spáchat další stavbu - pěší lávku přes rokli, která zjednodušší a výrazně zrychlí přístup na kadibudku. Vznikla tak zároveň další zajímavá táborová stavba.  

POTLACH NA RATOVĚ

Poltach na Ratově se uskutečnil 21.-23. září. Ve znamení soutěží, her, veselí, hudby , dobrého jídla a pití proběhl víkend v campu  a okolí. Bez výraznějších úrazů tentokrát dopadl i závěrečný mnohasetový souboj ve špačku.

ŽENSKÁ LIGA

Letos již po několikáté se vracíme na břeh Berounky do Srbska. Oslava trojdívčích narozenin s veselým soutěžením a dobrým jídlem na chaloupce u Obludky. Nechyběla spousta hudby a podivné ranní tváře.

PARÁDNÍ VÍKEND

Po mnoha víkendech strávených na campu prací, jsme chtěli oparvdu odpočinkový víkend. Večer v šenku při pivečku, stolním fotbálku a kulečníku, přes den rožnění beránka, vyprávění a po patnácti letech pár soubojů v Lajnbólu, večerní bužírování a posezení u ohýnku s kytarou, harmonikou a banjem. Proběhl rej masek, zlobení pohádkových bytostí a demolice kovové lavice a hlavně spousta srandy,.. a vůbec.


RATOVSKÝ COUNTRY BÁL

3. listopadu se do saloonu v Rantířově sešlo na 150 milobvníků dobré country k westernové šou. Tradičně dobře zahráli Pražce, tancem pobavila i naučila Bonanza, šou s lasem a bičem v podání Jezdců šíleného Jacka, více jak 150 cen v tombole, špejlíkův guláš a tak dále. Prostě, tradičně dobré.

III: turnaj ve stolním tenise

15.12. se nad zelenými stoly v sále Hybrálecké hospůdky sešlo 18 borců. Padesátizápasový maraton se protáhl až do večerních hodin. V bojích v základních skupinách došlo na vyrovnané i méně srovnatelné souboje (Jack-Miloš 21:3), ve vyřazovacích kolech pak i na pětisetové bitvy.Loňský vítěz Jack svoji obhajobu musel spolu s putovní zlatou pálkou předat Sašovi.

1. Saša, 2. David (Bonanza), 3. Jack (Ratov), 4. Milan, 5. Honzík (junior), 6. Pauzi (junior)

 


  administrace         
eshop na míru  
TOPlist