Mikulášský výjezd na srub

Už druhým rokem nám covidová situace nedovolila uspořádat tradiční ratovácký Mikulášský countrybál. Nahlížíme do srubové termínovky a první víkend v prosinci vyjíždíme na náš sroubek. Pátečního posezení u krbu s pivečkem se kromě Křemílka účastní všichni osadníci. K nim se přidává i Radúza s Páťou. Hitem večera je Čortův tatarák, na kterém jsme si pošmákli. Pak bere Kryštof kytaru a hrajeme, zpíváme, pijeme, papáme a plkáme do dvou hodin. Někdo jde do hajan a jiní zase podřimují za stolem. 
V sobotu dopoledne se loučí Smejda, jenž má namířeno na další akci. Po něm odjíždí Dopi na svou chajdu. Počet zúčastněných se však nemění, neboť přijíždí Siska s Tomášem. Dáváme si oběd a po siestě se jdeme projít po okolí. Smráká se, a tak se vracíme do teploučka srubu. Svaříme vínko a přichystáme něco málo na zobání. Sobotní večer probíhá v komornějším duchu než ten předchozí. S muzikou je to taky slabší, prostě jen tak vegetíme. Pomalu se ukládáme ke spánku, jen Siska s Čortem pokračují ve hře v kostky.
V neděli nás čeká celkem velký úklid a pobalení všech našich věcí. Fógl s rodinou odjíždí autem a zbytek šlape na číchovskou vlakovou zastávku. Poledním spojem se vracíme domů. 
Ikdyž jsme tentokrát práci moc nedali, pěkně jsme si odpočinuli a hlavně si vyčistili hlavy.

R*S*B 37. Pochod VŘSR

Na jedné ze čtvrtečních slezin jsme se domluvili, že vyrazíme na známou akci humpoleckých trampů, pochod VŘSR.
Do hněvkovické hospůdky přijíždíme s Pštrosákem už za tmy. Zde celá akce v pátek večer začíná. Chvíli po nás přichází i kamarádi z HBC. Většina humpolečáků je už na místě. K poslechu i tanci hraje country kapela. I když přehlušit hlahol trempíků v sále jí dá občas pěknou práci. Před půlnocí se hromadně zvedáme a jdeme spát do lesů kousek za Hněvkovice. 
Je sobotní ráno. Snídáme a balíme, neboť v devět hodin máme sraz u nedaleké hájenky. Odtud po zelené značce sestupujeme do údolí Želivky. Na Valše si dáváme pod skalním útvarem pauzu. Poté pokračujeme po proudu říčky k Sedlické hydroelektrárně, kde kluci předem domluvili exkurzi. Po ní obědváme v rekreačním středisku Želivka. Gulášek, pivko i kávička byly výborné. Odpočatí stoupáme po červené turistické značce k hrázi Sedlické přehrady. Obcházíme vodní nádrž a přes Šimonice vedou naše kroky do Kletečné. Zde je zamluvena hospoda k večernímu občerstvení. Postupně se všichni scházíme k posezení u pivečka. 
Po osmé hodině se přemisťujeme do nedalekého skautského tábora. Nachystáme cajky ke spaní a jdeme se ohřát k večernímu táboráku, protože už pěkně přituhuje. 
V neděli nás vítá slunce a mráz. Jak jeden z kamarádů trefně poznamenal, v noci práškovali. Bohatě posnídáme, někdo špekáčky jiný smažená vajíčka další zase buchty. Část trampů odchází z Kaštanem do Humpolce a zbytek s Bobánkem zpátky do Hněvkovic. U něj si ještě dáme nedělní kávu a pak sedáme do Fóglova čtyřkolového oře a jedeme domů. 
Díky humpoleckým kamarádům jsme prožili super víkend a poznali nové kraje. Ahoj!

HBC Lov kožešin

  Po roční pauze způsobené covidem se odhodlali kamarádi z HBC uspořádat tradiční podzimní akci, Lov kožešin. Lokalita Javořicko se základnou na kempu Hvězdy Severu Čtyřicátá Míle. 
  Jedeme v sobotu a každý sólo. Kryštof s Grétou, kteří tam zůstávají do neděle, Pštrosák jedoucí ráno a Kulíšek, jenž přijel až odpoledne, protože čekal na výsledky testu. Na lov se ze zmíněných vydávají pouze první tři. Zabodoval Pštrosák, který obsadil celkové druhé místo. Absolutním vítězem se stal Bláža z Dlouhé Štreky. 
Slavnostní hranici zažíhá kamarád Bob, ten rozdělává oheň jen pomocí luku a troudu. Potom se už všichni náramně baví až dlouho do noci. Kolem deváté odjíždí Pštrosák a před půlnocí Kulda. Kryštof s Grétou jsou v neděli buzeni odstřelem ze sousedního lomu.
Posnídají zabalí cajky a alou domů.

35. Výroční oheň T.O. Kondor

Zvadlo na výročňák Kondorů jsme obdrželi jen týden před termínem konání. Většina z nás už měla zajištěný jiný program na víkend, a tak jsme vyjeli do Ježené až na večer po páté hodině. Vlastně jel jen Fógl s Radúzou a Páťou, a k nim se ještě připojil Kulda. 
Na flek jsme přišli kolem šesté. Bylo dávno po soutěžích a kamarádi doplňovali kalorie jak v tekutém, tak i v pevném stavu. Se stmíváním přivolal duch lesa oheň. Po zapálení a hymně se rozdaly placky za soutěžení a ke slovu přišla spousta dobré muziky. Hrálo se u táboráku a plkalo na verandě u srubu. Před půlnocí jsme se rozloučili a  jeli zpět domů do peřin. 
Tak Kondoři, ať vám osada šlape aspoň dalších pětatřicet let.

25. výroční oheň T.O Dlouhá Štreka

Prázdniny jsou v tahu a babí léto vrcholí. V měsíci lovů se Štrekaři rozhodli oslavit čtvrt století svého založení. 

Sobota nás vítá krásným a slunečním počasím. Na Křehuli přicházíme před obědem. Vypadá to, že i zde budou mít kamarádi brzy kemp na mýtině. Dáváme si rychlý oběd a stavíme přístřešek. Odpoledne vyrážíme na menší výšlap. Nejdřív se zastavujeme u Montyho na kafe, potom zamíříme na Čtyřicátou Míly a odtud oklikou zpět na Křehuli. To se už začínají stahovat mračna a zvedá se vítr. No prostě se schyluje k bouřce. Sotva se schováme pod plachtou, začnou padat kroupy a strhne se pěkná čina. Prší nepřetržitě od šesti až skoro do půlnoci. To však nezabrání oslavit s Dlouhou Štrekou jejich svátek. I přes déšť je zábava fajn. 

Neděle se odívá už zase do modra. Snídáme a pak balíme promočené cajky a kolem Zhejralu míříme do Klátovce, kde máme přibližovadlo. A jedeme domů. 

Počasí nic moc, ale i tak to byl pěknej potlach. 


Potlach T.O. Výr

Na výročním ohni T.O. Kanadský vlk za námi přišel humpoleckej Kaštan s tím, že nás zve na potlach Výrů, který se má konat za čtrnáct dní. Tedy v půlce června.
Jelikož má Kulda opět odpolední, vyjíždíme až v sobotu. Tentokrát v plné sestavě Best of Ratov. Řídí Kryštof, a tak ho navigujeme, protože ještě na výráckým kempu nebyl. Je větrno, ale slunečno. Po příjezdu se zdravíme s ostatními kamarády a dáváme si jedno pivko na prudko. Ještě chvilku se rozkoukáváme a jdeme stavět ležení. Na ohni se zatím v lodně peče jehněčí se zeleninou. Skoro všem se už sbíhají sliny na tu dobrotu. Masíčko je jak dort a zoftík prostě boží. 
Po ukojení našich chutí přicházejí na řadu soutěže. A to piškvorky, hod sekyrou a holky mají běh s nákupem. V piškvorkách se zadařilo Kuldovi, je zde vidět letitá průprava z Paskřivce. Skončilo sportovní klání a my sedáme k buřťáku na kávu a kus řeči. 
To se již blíží večer a šerif Andy volá oheň. První jiskry se derou k obloze a kapela začíná hrát Vlajku.
Rozdají se odměny pro vítěze a je tu prostor pro hraní, zpěv i volnou zábavu. A nad tím vším noční nebe plné hvězd. Jsme docela unavení, tak jdeme po půlnoci na kutě. 
V neděli vstáváme celkem pozdě. Někdo už odjel a noční ptáci ještě vyspávají. Vaříme čaj a opékáme buřty a taky něco sladkého na závěr. Postupně se zbyvšími loučíme a odjíždíme k našim drahým polovičkám. 
Byl to pěkný a pohodový víkend.

36. výroční oheň T.O. Kanadský Vlk

  Druhá vlna covidu začíná odeznívat, a proto se kanaďáci rozhodli ve svém tradičním termínu uspořádat svůj potlach. A Monty slaví své další životní jubileum. Jedeme až v sobotu ráno. Jen Pštrosák a Kulíšek. Dary máme nachystané, stačí vyrazit. Na Houšťata přijíždíme před obědem. Na fleku je už spousta trempíků co přijeli oslavit výročí Vlků i Monťákovu šedesátku. Kůrovec si zde taky pěkně zařádil, naštěstí máme stan, a tudíž stromy k postavení ležení nepotřebujeme. 
     Milánek právě dovařil kotlíkový guláš, a ten přišel všem náramně k chuti. Po dlabanci přebírá oslavenec dárečky od kamarádů a do toho začínají odpolední soutěže. Něžné pohlaví zápolí v hodu válečkem a chlapi ve vrhu sekerou a nožem. Navečer dorazily i děvčata z Prahy, které jsme pár let neviděli, tak si bylo o čem dlouho povídat. Už se začíná smrákat. Bambík, Montyho mladší brácha nás zve ke slavnostnímu zapálení. Za chvilku plápolá oheň a zní první tóny Vlajky. Do osady se přibírají dvě nové členky, předávají se odměny soutěžícím a vyhlašuje se zvolená kanadská královna. Kytary zní nocí, oheň krásně plá a všude kolem panuje dobrá nálada. Na kutě jdeme hodně dlouho po půlnoci.  Nedělní ráno je plné loučení a odjezdů. Ještě kávičku na cestu, a poté také frčíme do civilizace.
Monty, bylo to fajn. 

Únorový výjezd na srub

    Zima nám pomalu dává sbohem a tak jsme se rozhodli strávit poslední víkend v únoru na naší boudě. V pátek navečer přijíždíme do Číchova. Jsme zatím jen tři, zbytek dorazí v sobotu. Zatápíme v kamnech a též v krbu, to kvůli atmosféře. S Pštrosákem přejeme Kryštofovi opožděně k 50ce a předáváme dary. Mezitím se už na plotně vaří uzené na zítřejší polívku. Dáváme si svařák a něco dobrého na zub. Večer si krátíme hrou v kostky a poslechem trampských písniček.

    V sobotu dopoledne přijíždí Gréta s Denčou a s nimi i Sambiho Vojta. To už se pouštíme do zpracování nekonečné hromady dřeva. Holky zatím dodělávají polívku, aby bylo něco teplého do bříška. K večeru ještě dorazil Hajnej se svým psíkem.

    Oheň v krbu vesele plápolá, kluci berou kytary a hrábnou do strun, srubem voní svařák a jiné dobroty, no prostě pohoda. Spát jdeme unavení, ale spokojení.

    Nedělní ráno, to je už taková klasika. Poklidit, sbalit a domů. Tak Kryštofe! Ještě jednou vše Nej k padesátce.


  administrace         
eshop na míru  
TOPlist